Workcamp to ciekawa forma wolontariatu, który można porównać do międzynarodowego obozu dla młodzieży. Jest to wspaniała okazja do integracji z ludźmi z różnych krajów i środowisk oraz pracy na rzecz lokalnych społeczności. Workcamp oferuje także zwiedzanie świata kawałek po kawałku, łącząc przyjemne z pożytecznym.

Wolontariat organizowany jest na wszystkich kontynentach i trwa zazwyczaj od jednego do trzech tygodni. Grupę stanowi przeciętnie od 10 do 15 osób z różnych krajów, należących do różnych kultur, w tym jedna lub dwie osoby z tego samego kraju. Przedział wiekowy to najczęściej 18-30 lat, ale organizowane są także workcampy dla osób powyżej trzydziestki, dla całych rodzin i dla osób niepełnoletnich.

Taki wyjazd jest idealną okazją do wzajemnego poznania swoich obyczajów i do integracji, bez względu na narodowość, kolor skóry i język.

Jeśli chodzi o pracę, to wynosi ona zazwyczaj około 35 godzin tygodniowo, za które wolontariusze nie dostają wynagrodzenia. Pomagają oni członkom lokalnej społeczności, wykonując prace renowacyjne, ekologiczne i socjalne, na przykład pomoc osobom starszym czy opieka nad dziećmi.

Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia organizator wolontariatu, przy czym często trzeba zabrać ze sobą śpiwór lub karimatę.

Koszty związane z podróżą i “wpisowym” ponosi natomiast wolontariusz.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić na podróżowaniu a przy tym pomagać innym, to workcampy mogą okazać się dla Ciebie idealne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>