Europa oferuje niezliczoną ilość atrakcji turystycznych. Dużo miejsc jest powszechnie znanych i turyści chętnie je zwiedzają, ale istnieją też kierunki o których mało kto by pomyślał. Mogą wydać się dziwnie lub nieco przerażające ze względu na swoją historię, ale gwarantujemy – takich wakacji na pewno nie zapomnisz.

Oto krótki przewodnik po osobliwościach turystycznych Europy.

Rzeka Tinto

Spędzając urlop w Hiszpanii koniecznie wybierz się nad rzekę Tinto, przepływającą na terenie Andaluzji.

Jej niezwykłość polega na nietypowej, pomarańczowo-czerwonej barwie, którą zawdzięcza zawartości żelaza i metali ciężkich. Jej pH wynosi tylko dwa, co sprawia, że jest niezwykle kwaśna. Wyglądem przypomina nieco lawę a zobaczyć ją można w okolicy La Palma del Condado, Valverde del Camino lub Palos de la Frontera.

Tobogan

Tobogan to nic innego jak specjalne sanie używane przez ratowników górskich.

Wybierając się na Maderę, zwaną także „wyspą wiecznej wiosny”, można wziąć udział w zawodach w jeździe tymi właśnie sańmi. Ta propozycja na pewno spodoba się amatorom sportów ekstremalnych.

Cueva de los Verdes

To jedna z najpiękniejszych jaskiń w Hiszpanii, która powstała ok. 3 do 4,5 tysięcy lat temu po erupcji wulkanu Monte Corona. Znajduje się na Lanzarote i ma aż 7 km długości. W jednej z jej grot znajdziemy malutkie jeziorko, w którym odbija się sklepienie groty. Niesamowity efekt gwarantowany.