Jeżeli kochasz podróże, a jeszcze bardziej nietypowe miejsca, w które można się wybrać, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Dzięki naszym wskazówkom, być może przeżyjesz przygodę swojego życia.

Antarktyda

Pierwszym miejscem, które przyciąga rzesze turystów jest kraina wiecznego lodu, czyli Antarktyda.

Biały kontynent odwiedza co roku ponad 20 tysięcy turystów z całego świata. Przyciąga on nie tylko pięknem swojej flory, ale także fauny. Można tu zobaczyć całe stada pingwinów, które – warto to zapamiętać – zawsze na drodze mają pierwszeństwo przed człowiekiem. Najlepiej cieszyć się ich widokiem z odległości około 5 metrów.

Na lodowatej wodzie dryfują z kolei foki, lamparty morskie oraz krabojady.

Zwiedzając tą niezwykłą krainę można podziwiać feerię barw tańczących na lodzie – do tego pięknego widoku potrzebny jest jedynie słoneczny dzień.

Wyspa Monuriki

Drugą, nieco cieplejszą propozycją od nas jest Wyspa Monuriki. Znają ją na pewno fani kultowego filmu „Cast Away – poza światem”. To właśnie na niej Chuck Noland, którego grał Tom Hanks, spędził ponad 4 lata swojego życia.

Monuriki jest małą bezludną wyspą położoną na Fidżi. Otacza ją rafa koralowa, a na skalistej powierzchni wyrasta tropikalna roślinność.

Co ciekawe, na wyspie znajduje się filmowy napis „Help me”, który mieszkańcy pobliskiej wioski odtworzyli z łupin kokosów. Jeśli marzysz o pobycie w egzotycznym raju, to miejsce jest dla Ciebie.

Dolina Wadi Rum

Zastanawiasz się gdzie były kręcone słynne filmy, takie jak „Czerwona pantera”, „Marsjanin” czy „Lawrence z Arabii”? Otóż właśnie tutaj – w Dolinie Wadi Rum, leżącej w Jordanii.

Swój charakterystyczny wygląd, przypominający powierzchnię Marsa, dolina zawdzięcza pustynnym wydmom w kolorze cegły, otwartym przestrzeniom, górom i ciasnym kanionom.

Podczas pobytu tam można udać się na wieczorną imprezę z noclegiem w obozie Beduinów, biwakować pod gołym niebem lub spędzić czas nieco bardziej aktywnie – wspinając się po skałach czy jeżdżąc konno.

Peru

Kolejnym niezwykle barwnym krajem, który warto odwiedzić jest Peru, leżące w Ameryce Południowej. Miejsce to oferuje turystom niesamowite widoki, bujną naturę, inkaskie ruiny i wszechobecny folklor. Będąc tam, nie można przejść obojętnie obok najsłynniejszych ruin świata – Machu Picchu, które dziennie odwiedza aż 5000 osób.

Inną atrakcją jest Klasztor Santa Catalina, znajdujący się w Arequipie zwanym białym miastem. Został on założony w 1579 r. przez Marię de Guzman i posiada dosyć burzliwą historię, z którą warto się zapoznać podczas zwiedzania.

Kambodża

Ostatnim z najciekawszych miejsc na podróż jest Kambodża. Ci, którzy nie mają za wiele oszczędności, nie muszą się martwić, ponieważ Kambodża należy do najtańszych krajów w Azji.

Miejsce to oferuje liczne polowe „garkuchnie”, które podobno odwiedzały światowej sławy gwiazdy, takie jak Angelina Jolie.

Warto także poznać mroczniejszą historię tego kraju i zwiedzić słynne Pola Śmierci. Opłata za wstęp wynosi 3 dolary oraz dodatkowe 3 za przewodnika audio.

Jeśli planujesz zostać w Kambodży kilka dni, warto wynająć łódkę w Sihanoukville i popłynąć na wyspę Koh Rong. Cena za taką podróż oscyluje w granicach od 10 do 25 dolarów.

Jedną z atrakcji, które zobaczymy będąc na wyspie, jest świecący plankton, który fosforyzuje w nocy, dając tym samym niezapomniany widok. Oprócz tego możemy wybrać się na spacer po dżungli lub wylegiwać na cudownej plaży.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>