Jeśli szukasz nietypowych miejsc na nocleg, to dobrze trafiłeś. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które zaciekawią każdego poszukującego niezwykłych hoteli.

Giraffe Manor

To mała posiadłość wybudowana w 1930 r. na przedmieściach Nairobi. Jej niezwykłość polega na tym, że gości budzą tu żyrafy, z którymi można później zjeść śniadanie. Wnętrza budynku są elegancko urządzone, a okolica zachwyca bujną zielenią. Jest to jedyny taki hotel na świecie. Jedna noc kosztuje w nim ok. 550 dolarów za osobę.

The Manta Resort

Dla fanów wody mamy propozycję noclegu w hotelu The Manta Resort na Zanzibarze.

Luksusowy obiekt oferuje noclegi w willach położonych tuż przy plaży. Największą popularnością cieszy się jednak domek na wodzie, który znajduje się 250 metrów od brzegu, a dopłynięcie do niego na łodzi zajmuje ok. 2 minuty.

Noc w podwodnym pokoju to koszt około 1500 dolarów za parę.

W drzewach

Jeśli nie masz lęku wysokości, a przy tym uwielbiasz spędzać czas w lesie, to hotel „W drzewach” jest dla Ciebie.

Jest to pierwszy pensjonat w Polsce, który oferuje pokoje kilka metrów nad ziemią, pośród drzew. Niezwykły obiekt znajduje się nad wąwozem w Nałęczowie i oferuje m.in. spa nazwane od jednego z drzew – Tui. Cena za wynajem apartamentu oscyluje w granicach 340 – 440 zł za noc.

Kakslauttanen Arctic Resort

To niezwykłe miejsce położone w Finlandii oferuje swoim gościom m.in. nocleg w szklanym igloo. Domki są dwu lub czteroosobowe a ich niesamowita budowa pozwala na obserwowanie zorzy polarnej, przebywając jednocześnie w ciepłym pokoju.

Kakslauttanen Arctic Resort ma w swojej ofercie także możliwość organizacji różnych imprez i zwiedzanie domku Świętego Mikołaja. Pokoje dostępne są od sierpnia do kwietnia, a noc w nich kosztuje ok. 467 euro.

The Attrap Reves Hotel

Innym hotelem, który oferuje nocleg „pod gołym niebem” jest The Attrap Reves Hotel we Francji.

Pokoje przypominają wyglądem szklane bańki, a każda z nich posiada przedsionek, sypialnię i łazienkę. Najtańszy nocleg wykupimy tu za 109 euro za parę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>