Wyjeżdżając na wakacje dwoimy się i troimy, aby upchnąć wszystkie nasze rzeczy w walizce. Oprócz tych niezbędnych, czyli kosmetyków, apteczki medycznej, pieniędzy i dokumentów, warto też spakować przedmioty, o których być może byście nie pomyśleli. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Fałszywy portfel

Po co zaprzątać sobie głowę fałszywym portfelem i dlaczego jest on taki ważny?

Otóż podróżując do różnych zakątków świata, mogą nas spotkać niemiłe sytuacje, do których należy także kradzież. Warto w takim wypadku mieć przy sobie taką “fałszywkę”, która zmyli napastników i pozwoli nam wyjść z sytuacji bez szwanku.

Co powinniśmy nosić w fałszywym portfelu?

Najlepiej wyposażyć go tak, aby wyglądem i zawartością jak najbardziej przypominał ten prawdziwy. Przydadzą się nieaktualne już karty kredytowe, niewielka kwota pieniędzy, również tych w miejscowej walucie, oraz pozapisywane papierki i wizytówki.

Taki portfel najlepiej trzymać w typowym dla niego miejscu, czyli w kieszeni spodni lub w torebce. Ten prawdziwy zaś powinien być jak najmniejszy, niewypchany i schowany w nieoczywistym miejscu, np. w bucie, umocowany na łydce nogi lub w specjalnej kieszonce pod pachą.

Butelka wielokrotnego użytku

Szczególnie przydatna przy wyprawach trekkingowych z plecakiem, jest butelka wielokrotnego użytku. Można ją łatwo napełnić i umyć, nadaje się do przechowywania nie tylko wody, ale także kawy, herbaty czy nawet zupy, posiada miarkę co ułatwia gotowanie i co najważniejsze – jest ekologiczna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>