Czy wiecie, że podróżnicy to jedna z najbardziej oszczędnych grup pasjonatów? Niektóre badania dowodzą, że to właśnie podróżnicy wydają zarobione przez siebie pieniądze w najbardziej optymalny sposób tak, by jak najwięcej zostało na wymarzone podróże. Jak zatem urządzają swoje wnętrza dysponując mocno ograniczonym budżetem? Zapraszamy do lektury.

Pamiątki z podróży

Tym, czego absolutnie nie może zabraknąć w domu podróżnika, są pamiątki z wyjazdów. Ich rodzaj i liczba różnią się w zależności od upodobań właścicieli lokum. Zdarzają się także osoby, które z podróży przywożą nawet meble. Obecnie ich transport firmami kurierskimi nie jest bardzo drogi, więc niewielkich gabarytów komodę czy stolik można nadać z miejsca pobytu do domu lub opłacić dodatkowy bagaż na pokładzie samolotu.

Mapy i globusy

Ostatnio dosyć popularną formą pokazywania miejsc, które odwiedziliśmy, są mapy ścienne. Do specjalnie w tym celu opracowanych map dołączane są w zestawie specjalne znaczniki, które można przyczepić w odwiedzonych już miejscach. W ten sam sposób oznaczyć można planowane destynacje najbliższych podróży. Jest to bardzo ciekawa i zabawna forma dzielenia się swoją pasją z otoczeniem – rodziną, przyjaciółmi i znajomymi odwiedzającymi mieszkanie globtroterów. Oczywiście mapy mogą przybierać dowolną formę, w tym również globusów. Także na nich zaznacza się wybrane miejsca, według własnego upodobania.

Najpiękniejsze zdjęcia

Wnętrza mieszkań podróżników najczęściej ozdabiają także wydrukowane w dużym formacie zdjęcia. Współczesne trendy pozwalają na ich wieszanie bez konieczności oprawiania w drogie ramki – wystarczy kawałek sznurka, listewki czy spinacza i ramka gotowa. Samo wydrukowanie dużego zdjęcia nie jest drogie, więc jest to stosunkowo tania i oryginalna dekoracja.

Jednakże nie każdy potrafi zrobić ładne zdjęcie, lub też po przybyciu do domu okazuje się, że zdjęcie nie odzwierciedla w rzeczywisty sposób zapamiętanych miejsc czy widoków. W takich sytuacjach warto skorzystać z https://dearsam.pl/, który oferuje bogaty wybór plakatów przedstawiających najładniejsze miejsca na świecie. W sklepie tym można również kupić mapy w formie wygodnych do zawieszenia plakatów ściennych.

W mieszkaniu czy domu podróżników nie może oczywiście zabraknąć wydzielonej przestrzeni dedykowanej przechowywaniu turystycznego ekwipunku. Znajdą się tu walizki i plecaki, ale także namioty, karimaty czy sprzęt do nurkowania. Ilość miejsca niezbędnego na przechowywanie rzeczy niezbędnych na wyjazdy, zależy w głównej mierze od sposobu podróżowania i związanych z tym aktywności.

Mieszkanie podróżnika zazwyczaj jest urządzone w sposób niewymagający wydatkowania na ten cel zbyt dużych środków finansowych. Z reguły jednak łatwo się zorientujemy, co jest największą pasją właściciela tak urządzonego wnętrza.