Ciekawe miejsca, które przyciągają turystów swoim pięknem, znajdują się nie tylko poza granicami naszego kraju. W Polsce także można podróżować i odkrywać dzikie zakątki oddalone od gwaru miasta.

Idealnym miejscem dla zwolenników wypoczynku w spokoju będzie Przylądek Stilo.

Nie znajdziemy tam smażalni ryb, dyskotek czy barów, ale będzie na nas czekała pusta plaża z ogromem miejsca i błoga cisza, przerywana niekiedy odgłosami mew.

Przylądek znajduje się zaledwie kilkanaście kilometrów od Łeby, a jego symbolem jest jedna z najpiękniejszych latarni morskich nad Bałtykiem, działająca od ponad 100 lat.

Oprócz wygrzewania się na słońcu, można tutaj także odwiedzić rezerwat „Choczewskie Cisy”, a nocleg znajdziemy już za 25 zł za noc.

Perfekcyjną propozycją dla osób lubiących samotność i poszukujących przygód będą Góry Bialskie, nazywane „Sudeckimi Bieszczadami”. Charakteryzują się dziewiczą przyrodą i malowniczymi krajobrazami, co czyni je chętnie zwiedzanymi. Mimo tego, można wędrować wśród gór cały dzień i nikogo nie spotkać.

Będąc tutaj, można odwiedzić rezerwat Puszcza Śnieżnej Białki, który znany jest z ogromnych dwustuletnich jaworów, pójść na spacer podziemną trasą turystyczną w nieczynnej już Kopalni Uranu w Kletnie lub zapuścić się w głąb Jaskini Niedźwiedziej. Atrakcji jest wiele, więc na pewno nie będziecie narzekać na nudę.

Pozostając w temacie gór, jednym z miejsc w które warto się wybrać są Gorce.

W tej wiekowej puszczy, na praktycznie pustych szlakach, także nie napotkamy tłumów. Będziemy mogli za to napawać się pięknymi widokami i rzadkimi gatunkami zwierząt.

W Gorcach czekają na turystów liczne jaskinie, groty oraz atrakcje, takie jak wspinaczka na jednej z 30 dostępnym dróg na Przełomie Białki. Właśnie tutaj, w Jaskini Obłazowej odkryto najstarszy bumerang świata.

Jednym z najciekawszych miejsc w Polsce północnej jest Wyspa Wolin, która należy do archipelagu 44 wysp błotnych.

Zwiedzając to urokliwe miejsce, będziemy mieli możliwość wybić sobie na pamiątkę kopię dirhamy – monety arabskiej, która liczy sobie tysiąc lat. Wśród atrakcji znajdują się także: pływanie kajakiem w delcie Świny, wycieczki nad Jezioro Turkusowe i obserwacja ponad stu gatunków ptaków.

Jeśli chodzi o prawdziwie dziką atmosferę, to taką zapewnia turystom uroczysko Krzywa Góra, znajdujące się w Kampinoskim Parku Narodowym w pobliżu Warszawy. Dotrzeć tutaj mogą tylko najwytrwalsi, ponieważ do rezerwatu prowadzi wyłącznie jeden szlak, nienależący do najłatwiejszych.

Krzywa Góra swój urok zawdzięcza gęsto rosnącej roślinności, przewróconym drzewom, wydmom i bagnom. Wśród cudów tego miejsca znaleźć można czterystoletni Dąb Kobendzy, który mierzy 25 m wysokości i 53 m obwodu. Jeśli los się do Was uśmiechnie, być może spotkacie nawet rzadko widzianego w Polsce rysia.

Puszcza Kampinoska oferuje także wycieczki rowerowe tamtejszym szlakiem, przejażdżkę kolejką wąskotorową oraz wizytę w Muzeum Puszczy Kampinoskiej w Granicy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>