Podróże pozwalają odetchnąć od pracy, problemów i życia codziennego. Na wakacjach odpoczywamy i poznajemy nowe miejsca. Jednak co zrobić kiedy nie stać nas na wyjazd?

Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym można podróżować za darmo.

Jednym z nich jest autostop. Wystarczy stanąć na poboczu, pomachać kciukiem i poczekać, aż jakaś dobra dusza się zatrzyma. W ten sposób nie tylko nie wydamy nic na przejazd, ale możemy poznać ciekawych ludzi.

Drugą opcją darmowego transportu jest rower. Dzięki sile swoich nóg wielu śmiałków zwiedziło już świat.

Jeśli chodzi o darmowy nocleg, to najczęściej podróżujący wybierają namiot. Można go wszędzie ze sobą zabrać, rozstawić pod gwiazdami i cieszyć się odgłosami lasu.

Kolejną często wybieraną opcją jest coachsurfing. Na czym on polega?

Najpierw trzeba założyć konto na jednej ze stron, które oferują darmowe noclegi, a następnie wybrać miejsce, do którego chcemy się udać. Później możemy skontaktować się z tak zwanymi hostami, czyli gospodarzami, którzy przyjmują podróżujących pod swój dach i często zapewniają nawet posiłek.

Można także szukać noclegu u miejscowych w zamian za odpracowanie. Drobne prace dorywcze podczas podróży pozwalają na zwiększenie naszego budżetu.

Podróżować za darmo, jednocześnie robiąc coś dobrego można z kolei poprzez wolontariat. Gospodarz, któremu pomagamy zapewni nam nocleg i wyżywienie.