Kiedyś podróżowaliśmy z mapami i kompasami, a dziś przemierzamy świat z telefonami. Obecnie istnieje dużo aplikacji, które znacznie ułatwiają podróż. Niektóre z nich wymagają dostępu do Internetu, ale są też takie, które doskonale sprawdzą się w trybie offline.

Przedstawimy trzy – naszym zdaniem najlepsze – aplikacje, które sprawdzają się w podróży.

Pocket Earth…

…czyli „ziemia w kieszeni” to bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia zapisanie w telefonie mapy całego kraju, regionu lub kontynentu. Zapisany obraz możemy bez problemu otworzyć nie łącząc się z Internetem.

Pocket Earth posiada także wbudowaną wikipedię, dzięki czemu możliwe jest zapoznanie się z ciekawymi informacjami na temat miejsc, które nas interesują. Dużym udogodnieniem jest także oznaczenie na mapie punktów usługowych, takich jak: sklepy, bary czy hotele. Przed wyruszeniem w podróż możemy zaznaczyć w aplikacji hotel, w którym będziemy nocować po to, aby później łatwo znaleźć do niego drogę będąc już na miejscu. Aplikacja jest co prawda płatna, ale podróżnikom na pewno się przyda.

Przelicznik waluty

Jeśli wybierasz się w podróż po kilku krajach, a w każdym z nich obowiązuje inna waluta, to ta aplikacja będzie przydatna. Sama jej obsługa jest bardzo prosta, możemy używać aplikacji w trybie offline i nie martwić się, że zostaniemy oszukani przy wymienianiu waluty.

Wiffinity

Jeśli nie chcesz korzystać w podróży z płatnego internetu, aplikacja Wiffinity przychodzi z pomocą. Dzięki niej odnajdziesz darmowe punkty wifi razem z hasłami dostępne w okolicy. Baza cały czas się rozszerza i co dzień przybywa do niej coraz więcej nowych członków, którzy dzielą się swoim pakietem Internetu. Dostępne punkty wifi można ściągnąć na telefon i mieć na nie podgląd w trybie offline.

iPolak

Wśród aplikacji przydatnych w podróży znalazła się też taka, którą wydało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski. Zawiera ona między innymi adresy i numery kontaktowe wszystkich polskich placówek dyplomatycznych na całym świecie, informacje o potencjalnych zagrożeniach w konkretnych miejscach, a także lokalnych obyczajach i tradycjach. Warto ją mieć.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>