Tak jak zaczęliśmy naszą przygodę z La Digue od Anse Severe tak też kończymy. Ostatni dzień spędzamy również na tej plaży. Spokojny ocean pozwala wypływać się do woli a i ludzi jak na lekarstwo. Spokojna plaża pozwala zapomnieć o tym, że musimy jutro rano opuścić tą magiczną wyspę. Pełen relaks i odpoczynek.  Prawdziwe wakacje.

Jak zwykle mimo tego, że na Anse Severe już bywaliśmy kolejna wizyta pozwala przyjrzeć się plaży nieco bardziej. Kolejna wizyta pozwala spojrzeć na plażę z innej perspektywy. Bywa tutaj wielu okolicznych rybaków. Zostawiają swoje pułapki na ryby i następnego dnia przychodzą sprawdzić co też tym razem udało się złapać.

Najczęściej w roli pułapek występują wiklinowe kosze do których wkłada się skorupki orzechów kokosowych. Widocznie taka „egzotyczna” przynęta jest mile widziana przez te wszystkie kolorowe rybki, które pływają w głębinach. Obserwujemy jednego z takich rybaków i jego połów. Kolorowe ryby wyjmowane z pułapki zapewne trafią na domowe talerze ale i do okolicznych restauracji. Tutaj zamawiając rybę zawsze dostaniemy świeżą tego samego dnia złowioną rybę w oceanie. Niegdzie na świecie nie jadłem tak pysznych ryb, choć już nie raz spędzałem wakacje w miejscach gdzie to co żyje w morzu było podstawą lokalnej kuchni.

Spokojnie leżąc w cieniu drzew na wysokim brzegu Anse Sevre leniwie obserwujemy biegające pomiędzy liśćmi złote jaszczurki i nerwowo wychodzące z wielu dziurek na piasku białe kraby. Zabawne, że wcześniej nawet nie zauważyłem, że żyją tutaj także zwierzęta. Zachwycałem się kolorem wody, kształtami skał, pochyłymi palmami ale nie zauważyłem tych wszystkich żyjątek, dla których plaża jest domem i miejscem do życia.

Popołudniowe słońce powoli chowało się za horyzont i niestety trzeba było zbierać się na kolację. W ten sposób zatoczyliśmy koło. Pierwszą i ostatnią plażą gdzie odpoczywałem na wyspie była Anse Severe i choć jest tutaj wiele ładniejszych plaż w okolicy to ta plaża również za każdym razem nas zaskakiwała. Zmieniała swoje oblicze ale w naszej pamięci została jako ta, gdzie co prawda odpoczywa najwięcej turystów za to tylko tutaj najczęściej ocean był bardzo spokojny i można było pływać do woli. Atutem tutejszych plaż jest niewątpliwie to, że każda z nich jest zupełnie inna, oferuje inne warunki ale wszystkie są piękne i każdego dnia potrafią być inne co sprawia, że za każdym razem zachwycą i nigdy nie ma szansy aby tutaj się nudzić.

 

Skomentuj