Moi Drodzy,

zanim „pojedziemy” dalej w podroż po Etiopii dzisiaj nieco inaczej. Dzisiaj zaproszenie. Jeżeli mieszkacie w Bydgoszczy albo wybieracie się w okolice tego pięknego miasta lub po prostu bez opowieści o podróżach nie umiecie żyć nie może Was zabraknąć na I Bydgoskim Festiwalu „PODRÓŻNICY”.

Tak o imprezie piszą organizatorzy: „Podróże są jak nieuleczalna choroba. Wyjedziesz raz i już wiesz, że nie zaznasz spokoju dopóki nie wyjedziesz ponownie. Grupa pasjonatów i miłośników podróży z plecakiem wyszła z inicjatywą zorganizowania I Bydgoskiego Festiwalu „PODRÓŻNICY”. Podczas 2-dniowej imprezy odbędą się prelekcje z „podróżnikami” połączone z pokazami filmów, slajdów oraz fotografii, a także inne imprezy towarzyszące. Nie zabraknie degustacji potraw „kuchni świata”, wystaw fotograficznych, konkursów oraz możliwości zapoznania się ze sprzętem fotograficznym i „outdoorowym” oraz najnowszymi publikacjami na rynku podróżniczym”.

Zapowiada się bardzo ciekawie i warto posłuchać relacji z wielu krajów bezpośrednio od ludzi, którzy tam byli i zapewne z wielką pasją opowiadać będą o swoich przygodach, wrażeniach i zapewne powiedzą jak to zrobić aby było wesoło, bezpiecznie, taniej i bardziej poznawczo. Podczas dwóch dni Festiwalu odbędzie się wiele spotkań ale dla wszystkich miłośników tak bliskiej mi Afryki fascynująco zapowiadają się zwłaszcza:

–  „Afryka Wschodnia w moich oczach”– Małgorzata Adamczyk i Bartosz Majchrzak-. Opowieść o Afryce Wschodniej widzianej oczami bydgoskich podróżników, o tym jak ją odczuwali, co tam przeżyli kiedy rozpoczęli podróż w Kenii a zakończyli na Zanzibarze.

– Afrykańska szkoła – fundacja ASANTE, Asia Kotwicka- Kredki dla AFRYKI, prezentacja na podstawie placówek w Kenii, Zambii i Wybrzeżu Kości Słoniowej; – to zwłaszcza dla tych, którzy chcą coś zrobić, pomóc!!! Może wreszcie dowiemy się jak pomagać na prawdę?!

„Afrykańska przygoda”–  dotyczyć będzie pierwszego większego wyjazdu Macieja Skowrona. Trójka zupełnie niedoświadczonych i nie do końca przygotowanych znajomych, postanowiła zwiedzić Czarny Ląd. Przygody w Kenii i Tanzanii. głodówce na szczycie Mt. Kenia, podziwianie dzikich zwierząt podczas safari w kalderze wulkanicznej Ngorongoro, wspinaczka na…

„Etiopia-Dolina Danakilska”– Zdzisław Preisner, uważana za najmniej przyjazny człowiekowi region na Ziemi, położona jest w północno-wschodniej Etiopii, w pobliżu granicy z Erytreą. Obejmuje obszar depresji leżącej około 120 m. poniżej poziomu morza, stanowiącej część systemu Ryftów Wschodnioafrykańskich, wyjątkowo aktywnej strefy tektonicznej i wulkanicznej. Wulkan Dallol to najniżej położony czynny wulkan na Ziemi (partie szczytowe na poziomie -40m). Jest to bez wątpienia najpiękniejsze tego typu miejsce na świecie”.

Szczególnie ciekawie (z mojego Punktu widzenia – moich marzeń i tęsknot) zapowiada się spotkanie z Karoliną Sypniewską i jej prezentacją Mieszkając wśród Papuasów… „Prawie 2 miesięczny pobyt na drugiej, co do wielkości wyspie świata- NOWEJ GWINEI był jednym z najbardziej autentycznych i niezwykłych doświadczeń. Wielkanoc spędziła na malutkiej wyspie mieszkając wśród Papuasów, przyjęła pseudonim MINDUA WALE TAGUA, co w lokalnym języku wioski oznacza- ‘biała kobieta wyspy Mushu”. Myślę, że na prawdę warto!!!

Mapa krajów, które będzie można „odwiedzić” podczas spotkań na Festiwalu poniżej (zaznaczone na brązowo).

Oczywiście program obejmuje wiele innych prelekcji niż ja wymieniam, wystawy zdjęć, konkursy, spotkania z ludźmi, których blogi czytamy na co dzień. Cały program znajdziecie bezpośrednio na stronie I Bydgoskiego Festiwalu „PODRÓŻNICY”. Zapraszam Was serdecznie w imieniu organizatorów.

I Bydgoski Festiwal „PODRÓŻNICY” odbędzie się w dniach 13-14 maj 2011 na terenie Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej przy Wyższej Szkole Gospodarki przy ulicy Królowej Jadwigi 14 w Bydgoszczy.

 

 

Skomentuj