Na wyspie jest kilkanaście plaż i każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak w samym mieście Mykonos nie ma niestety żadnego miejsca do opalania. Malutki skrawek piasku w mieście bardziej służy za miejsce do spania dla tych, którzy przyjechali tutaj na jedną noc i nie mają zbyt wielu pieniędzy, albo dla tych, którzy po nocnej imprezie nie mają siły dotrzeć na swoje kwatery. Najbliższa plaża jest w Agios Stefanos, około 4 kilometry od miasta. Jest to spokojna zatoka, nie ma tutaj wysokich fal aczkolwiek zawsze jest sporo ludzi. Plaża jest również popularna wśród miejscowych, którzy przychodzą tutaj całymi rodzinami, zwłaszcza w weekendy. Kursują tutaj miejskie autobusy ze stolicy wyspy.

Najlepsze plaże znajdują się we wschodniej części wyspy. Jednak zdecydowanie nie są to miejsca dla lubiących spokój i ciszę. Na wszystkie plaże można dojechać autobusem w ciągu kilkunastu minut. Trzy główne plaże to: Paradise, Super Paradise oraz Elia. To właśnie tutaj większość dnia spędzają turyści. Aby dostać się na plażę Super Paradise trzeba wsiąść na mały stateczek i tam dopłynąć innej drogi nie ma. Łódki kursują np. z plaży Paradise. Plaże są piaszczyste i szczelnie pokryte leżakami. Mnóstwo barów oferuje napoje i skromne jedzenie. Niczego tutaj nie zabraknie. Jednak głośno grająca muzyka i szalejący młodzi ludzie dookoła nie pozwolą wam odpocząć w ciszy. Jeżeli jednak lubicie gdy na plażach dzieje się dużo to zdecydowanie jest to miejsce dla Was. Działa tutaj również oficjalny camping, więc można się pokusić o nocleg w tej części wyspy. Jednak nastawić się trzeba na imprezowanie, które w tym miejscu trwa 24 godziny na dobę.

Chyba najlepszą plażą na wyspie jest Elia, ostatni port, do którego dopływają małe statki. Jest to najdłuższa na wyspie plaża, choć przedzielona w połowie skałami. Piękny piaszczysty pas z zielenią w tle, to dobre miejsce na odpoczynek. Większość tej plaży przeznaczona jest dla naturystów. Zresztą na wszystkich plażach są miejsca dla naturystów, czy odcinki plaż gejowskich. Tutaj jednak nikt na to nie zwraca uwagi, każdy znajdzie kawałek plaży dla siebie. Mykonos to zdecydowanie miejsce gdzie każdy człowiek niezależnie od tego kim jest znajdzie to co lubi. W końcu to Super Paradise!

Skomentuj