Na wakacjach  hotele zastępują nam domy. Czytając różne fora dyskusyjne widać, że wybór hotelu jest dla większości z nas bardzo ważny. Nie ma co się dziwić, od tego w jakim hotelu będziemy spać zależy przecież czy nasze wakacje zaliczymy do udanych. No właśnie – spać.  Dla mnie hotel to przede wszystkim miejsce gdzie spędzę noc. Dlatego, też szukając hotelu zwracam uwagę przede wszystkim na to, czy jest czysto, czy wieczorem jest ciepła woda i czy nie jest on położony “na końcu świata”.  Oczywiście dużo zależy od charakteru wyjazdu. Jeżeli dużo zwiedzam czystość i ciepła woda to wszytko czego oczekuję, ale jeżeli część wakacji służyć ma odpoczynkowi szukam zazwyczaj hotelu z ładnym basenem, blisko plaży (lub na samej plaży). Czasami jednak można w drodze natrafić na hotelowe “perełki” i wówczas jest cudownie 🙂

Sri Lanka oferuje wszystko czego oczekujemy. Od pokoju do wynajęcia za kilka dolarów po ekskluzywne ośrodki spa za kilkaset dolarów za dobę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja podczas swojego pobytu miałem okazję poznać cztery hotele w różnych częściach wyspy. Wszystkie nalezą do kategorii raczej tych tańszych niż droższych, standard był różny ale każdy spełnił swoja funkcję a niektóre mnie zachwyciły. Trzeba jednak pamiętać, że Sri Lanka to kraj gdzie pojęcie 3* czy 4* nieco może się różnić od tego co znamy z Europy. Zarówno in minus jak i in plus 🙂

Pegasus Reef Hotel – Wattala

Jest to raczej typowy hotel tranzytowy. Położony tylko 10 kilometrów od Colombo i 24 kilometry od lotniska. Mimo, że hotel oferuje właściwie wszytko co jest potrzebne aby spędzić tutaj kilka dni, moim zdaniem nie warto. Natomiast świetnie nadaje się aby spędzić tutaj pierwszą noc po przylocie czy ostatnią noc przed odlotem. Hotel dosyć popularny wśród Lankijczyków, którzy chętnie organizują tutaj przyjęcia weselne, co niewątpliwie może być dodatkową atrakcją dla turysty, który w tym samym czasie spędza tutaj kilka dni. Hotel położony tuż pięknej plaży i właściwie to jedyna jego atrakcja.

Strona internetowa hotelu – http://www.pegasusreefhotel.com

Deer Park Hotel – Polonnaruwa

Cudowny hotel położony nad brzegiem jeziora wśród tropikalnej roślinności. Dwupiętrowe bungalowy ukryte w gąszczu zielonej, tropikalnej roślinności robią niesamowite wrażenie. Piękne, duże pokoje wspaniale wyposażone w przepiękne meble i obsługa, która wieczorem przychodzi przygotować łóżko do snu! W pokojach na parterze przepiękne łazienki bez dachów (z widokiem na gwiazdy pod prysznicem), w niektórych wewnątrz rosną drzewa!!! Ale uwaga! W związku z tym, że łazienka jest “odkryta” można zastać pod prysznicem różne małe zwierzątka ( na szczęście nie groźne) 🙂 Dla mnie szczyt luksusu w parku narodowym. Atutem oczywiście jest położenie w bliskiej odległości do najważniejszych zabytków starożytnej Polonnaruwy. Oczywiście basen i piękne SPA.

Amaya Hills – Kandy

Hotel wybudowany w tradycyjnym kandyjskim stylu architektonicznym (przypomina swoją budową świątynie). Przepięknie położony na wzgórzu z panoramicznym widokiem na miasto Kandy. Zaletą hotelu jest właśnie spokój i widok. Niestety do centrum Kandy kilka kilometrów no i droga wiedzie pod górę. Mimo tego warto zatrzymać się w tym hotelu ze względu na jego piękny, różowy budynek i wspaniałą kuchnię. Oczywiście basen (dosyć duży), pokoje wygodnie i kolorowo urządzone – również w miejscowym stylu. Latem położenie hotelu zapewnia trochę niższe temperatury co powoduje, że świetnie się tutaj odpoczywa. Zdecydowanie komfort, który zaspokoi potrzeby każdego.

Strona internetowa hotelu – http://amayaresorts.com

Serendib – Bentota

Jedna z hotelowych “perełek” 🙂 Hotel znajduje się na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, około 80 kilometrów od Kolombo. Położony tuz przy jednej z najpiękniejszych plaż. Cudowny, kameralny hotel, który mnie powalił swoją skromnością, klasą, cudowną architekturą przeplataną z roślinnością. Nie jest to jednak hotel wysokiej klasy i przydałby mu się remont (wówczas byłby przepiękny). Jednak jest to hotel z duszą. W hotelu są pokoje o różnych standardach. Te podstawowe urządzone bardzo skromnie, nie ma telewizorów (dla mnie to akurat plus). Za to rano budząc się mamy z łóżka widok na ocean! W niektórych pokojach łazienki są jakby w dobudowanych kapsułach, przedziwnie to wygląda. Właśnie architektura jest ogromna zaletą tego hotelu. Projekt hotelu jest dziełem jednego z najsławniejszych architektów azjatyckich XX wieku – Geoffrey’a Bawa. Projekt hotelu został zainspirowany XVII w. kolonialną wioską holenderską. Wiodącą zasadą w tym projekcie jest jedność przyrody z budynkiem hotelu, który wydaje się przenikać ze środowiskiem. Niedostrzegalne przenikanie się form tradycyjnych i nowoczesnych, wykorzystanie miejscowych materiałów, a nade wszytko dbałość o kontekst otoczenia nadają temu hotelowi niezwykły urok i styl. Piękna roślinność i zwierzęta dopełniają całości.

Strona internetowa hotelu – http://www.serendibleisure.com/bookings/HotelSerendib.aspx

Serendib

Serendib

Serendib

Serendib

Serendib

Sri Lanka (1050)

Sri Lanka (1139)

Sri Lanka (1140)

Sri Lanka (1151)

Sri Lanka (1280)

Sri Lanka (1285)

Sri Lanka (1287)

Sri Lanka (1291)

Sri Lanka (1302)

Sri Lanka (1324)

Sri Lanka (1330)

Sri Lanka (1336)

Sri Lanka (1449)

Sri Lanka (1520)

Sri Lanka (1149)


Skomentuj