Skała wyrastająca na płaskim terenie widoczna jest z daleka. Wspinaczka na jej szczyt zajmuje ok. 2 godziny spokojnego marszu. Wejdzie każdy bez trudu, no może z lekką zadyszką. Na pewno warto podjąć trud i wspiąć się na sam szczyt, tym bardziej, że mniej więcej w połowie drogi czeka nas nagroda – kamienny lew! Wysiłek wynagradzają również rozpościerające się z góry niesamowite widoki na dżunglę, pola ryżowe i odległe łańcuch górskie.

Sri Lanka

W połowie drogi, na północnym krańcu można odpocząć na dużej półce skalnej – posiedzieć i kupić coś do picia. Dwie potężne lwie łapy to wszytko co pozostało z olbrzymiego kamienno – ceglanego zwierza, od którego pochodzi nazwa tego miejsca.

Sri Lanka

Swego czasu cała skała była uformowana w kształt ogromnego lwa – z cegieł dobudowano przednią część ciała, całość pokryto stiukiem i przypuszczalnie pomalowano. Były też schody wiodące pomiędzy łapami prosto do lwiej paszczy. Cóż za wejście!!! Pomysł wydaje się niesamowity – nawet same zachowane kamienne łapy do dziś przyprawiają zwiedzających o dreszcze.

Sri Lanka

Skomentuj